29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

  Bağımsızlığı şiar edinmiş milletimiz; Gazi Mustafa Kemal önderliğinde 19 Mayıs 1919’da başlayan Milli Mücadelemizle, her türlü imkansızlığa ve zorluğa rağmen, hürriyet ve istiklal aşkıyla, kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle topyekûn giriştiği Kurtuluş Savaşımız’ın zaferle kazanılması ardından, bu hasletini Cumhuriyeti kurarak 29 Ekim 1923’te bir kez daha tüm dünyaya ilan etmiştir.

  Cumhuriyetimiz; milletimizin ortak iradesinden aldığı güçle bugüne kadar çok önemli mesafeler kat ederek belirlemiş olduğu 2023 hedeflerini yakalamak için emin adımlarla yürüyüşünü sürdürmektedir.

  Aziz şehitlerimizin kanlarıyla ve milletimizin büyük fedakârlıklarla kurduğu Cumhuriyetimizi, sonsuza kadar yaşatmak hepimizin en önemli görevi ve sorumluluğudur.

  Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, hür ve bağımsız şekilde yaşamak üzere cennet vatanımızı bizlere emanet eden istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi, 15 Temmuz şehitlerimizi ve tüm gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor, öğrencilerimiz, personelimiz ve milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

  Prof. Dr. Mustafa Alişarlı
  Rektör

  Önceki İçerikBAİBÜ AR-GE Hedefli Kurumsal Altyapısını Güçlendiriyor
  Sonraki İçerikTUBİTAK-2503 – Belarus Ulusal Bilimler Akademisi (NASB) ile İkili İşbirliği Programı