15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

  “Bundan tam 5 yıl önce, 15 Temmuz 2016 tarihinde, hafızalarımızda yüzyıllara yayılacak derin etkiler bırakan, tarihimizin en acı ve karanlık gecelerinden birini yaşadık.

  O gece, içimizdeki hainlerin vatanımıza, birlik ve beraberliğimize yönelik gerçekleştirdikleri kanlı ve alçak darbe kalkışması, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öngörüsü, dirayeti ve güçlü liderliğinde, aziz milletimizin feraseti, cesareti ve cansiperane mücadelesiyle destansı bir direnişin ardından, amacına ulaşamadan bertaraf edilmiştir.

  Necip milletimiz, binlerce yıllık şanlı tarihindeki sayısız örnekte olduğu gibi, vatanının bağımsızlığına, ülkemizin huzur ve refahına göz dikenlerin karşısında kahramanca bir mücadele vermiş, binlerce kefensiz şehidin yattığı aziz toprakların üzerine kanla-canla kurulmuş cennet vatanımızı ele geçirmeye çalışan hainlerin ve vesayet odaklarının karanlık oyunlarını tanklara ve kurşunlara göğsünü siper ederek bir kez daha bozmuştur. Ülkemizi bölmek ve parçalamak isteyen nice benzer zihniyetler, Çanakkale’de ve İstiklâl Harbimizde olduğu gibi, bir asır sonra da amaçlarına ulaşamamışlardır ve ulaşamayacaklardır.

  Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığına, ülkemizin ve milletimizin birlik ve beraberliğine yönelik her türlü terör, oluşum ve vesayet odaklarının karşısında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz. Milli birlik ve bütünlüğümüze, demokrasimize, hak ve özgürlüklere, milletimizle omuz omuza ve taviz vermeden sahip çıkmaya, kadim medeniyetimizin ruhuyla 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda gelişmiş ve güçlü Türkiye için yürüyeceğimizi beyan ediyoruz.

  Bu duygu ve düşüncelerle, vatan, millet ve mukaddesatımız uğruna şehadet şerbeti içen kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, gazilerimize sağlık ve uzun ömür temenni ediyorum. Aziz milletimiz, ismini tarihimizin şerefli sayfalarına yazdırarak ölümsüzleştiren fedakâr evlatlarını hiçbir zaman unutmayacak, kıymetli hatıralarını ilelebet yaşatacaktır.”

  Prof. Dr. Mustafa Alişarlı
  Rektör

  Önceki İçerikTaziye Mesajı (Uğur Yaman’ın Ağabeyinin Vefatı)
  Sonraki İçerikBAİBÜ’de 15 Temmuz Şehitleri Anısına Fidan Dikildi: “252 Şehit, 252 Fidan”