8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü; tüm dünyada kadınların haklarının savunulduğu, daha huzurlu yaşam özlemlerinin dile getirildiği bir gün olarak dünyada kutlanmaktadır.

  Ülkemize hizmetleriyle değer katan, tüm kadınlarımıza örnek olacak başarılarıyla adından söz ettiren, genç nesillere ışık tutan, geleceğimize yönelik tehditler karşısında dimdik duran, cesur ve özgüveni yüksek kadınlarımız geleceğe yürüyüşümüzde en önemli güvencemizdir.

  Tarihimiz, vatanını ve bayrağını savunmak için cansiperane mücadele eden Nene Hatun, Kara Fatma, Şerife Bacı isimleriyle özdeşleşen ve nice isimsiz kahraman kadınlarımız ile doludur. Türk toplumunun kültür ve geleneğinde her zaman ön planda olan kadınlarımız bugün; eğitimden bilime, sanattan ekonomi alanına, siyasetten kamu yönetimine kadar her alanda üstün başarılar elde eden övünç kaynağı olarak, güçlü ve bağımsız Türkiye’nin inşasında yine üzerine düşen görevi yapmaya devam etmektedir. Diyarbakır’da evlat nöbeti tutan değerli annelerimizi anıyor, sağlıcakla evlatlarına kavuşmalarını diliyorum.

  Bu duygu ve düşüncelerle, karşılıksız sevgi ve şefkat sahibi annelerimiz başta olmak üzere, üniversitemizin kıymetli çalışanları ve tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

  Prof. Dr. Mustafa Alişarlı
  Rektör

  Önceki İçerikİsmi Bolu’yla Özdeşleşmiş Büyük Hayırsever İzzet Baysal, Dualarla Anıldı
  Sonraki İçerikİzzet Baysal Vakfı 2020 Yılı Faaliyet Raporu Video Sunumu