17 Ağustos Depremi Yıl Dönümü Mesajı

  20 yıl önce, 17 Ağustos 1999 günü gerçekleşen 7.4 şiddetindeki Marmara Depremi milletimizin yaşadığı büyük acılardan biri olarak tarihte yerini almıştır. Bu deprem; Kocaeli, Sakarya, Düzce olmak üzere Bolu’da da çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybetmesine ve büyük yıkıma sebep olmuştu.

  Türkiye bir deprem ülkesidir ve bir çok bölgemizde büyük deprem üretebilecek aktif fay hatları bulunmaktadır. Bu jeolojik olayın yıkıcı etkilerinin her an ortaya çıkabileceğini unutmadan deprem olgusuyla yaşamayı öğrenmek zorundayız. Sahip olduğumuz teknolojik ve teknik imkanları kulanarak uygun yapılaşmayı yaygınlaştırmak ve doğru şehirleşme politikaları uygulayarak, bu doğa olayının yıkıcı etkisini önleyebileceğimiz ortadadır.

  Tüm kurum ve kuruluşların deprem başta olmak üzere doğal efetlere karşı her zaman hazır olmasını sağlamak ve vatandaşlarımızı bilinçlendirmek hepimizin öncelikli görevleri arasında olmalıdır.

  Cenab-ı Allah’tan aziz Milletimize bu tür felaketleri bir daha yaşatmaması temennisiyle 17 Ağustos Marmara Depreminin 20. yıl dönümünde, hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, depremin izlerini yüreklerinde yaşayan hemşehrilerimizin acısını paylaşıyorum.

  Prof. Dr. Mustafa ALİŞARLI
  Rektör

  Önceki İçerik2019 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı – 2 Görevli İşlemleri
  Sonraki İçerikÜniversitemiz Bayramlaşma Programı (Güncelleme)